Search

חלק רביעי: השפעות אלמנטים שונים על טיב המים

Updated: Apr 23, 2021

בפרקים הקודמים

של המאמר למדנו היכן מצוי הפתרון בתורה, על מהות המים, האדם ונס הריפוי דרך מקורות מהתורה ועברנו ביציאת מצרים כדי ללמוד את עקרונות הנס של המים.


בפרק הזה

נעסוק באלמנטים ההוליסטיים שמרכיבים את ״תדור״ המים יצירת תדר אלקטרומגנטי שמייצר ריפוי.

הבסיס של תורת המיתרים ששולטת היום בפיסיקה היא שאין חומר מוצק, שזו אשליה . כל חומר הוא למעשה תזוזה, הכול נמצא תמיד בתנועה , תנועה תמידית מייצרת אשליה של חומר מוצק .


המשמעות היא שהכול ניתן לשינוי על ידי שינוי הרטט או התנועה שלו, כולל מחלות .


בשמיים אנחנו מנסים להבין ולחקור מה הן הדרכים שבהם אנחנו יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיות פשוטות דוגמת שימוש במגנטים, תדרי קול , תדרי צבע וסימנים כדי לייצר תדר אלקטרו מגנטי שיוצר היפוך ממצב של קצר חשמלי למצב של הרמוניה וסימטריה שהם על פי ההערכה שלנו הסוד לריפוי .


4.1 רפואת תדרים כללי


רפואת התדרים שהיא הרפואה המתקדמת ביותר היום מפענחת את היכולת לאבחן כל מצב רפואי גופני ונפשי ונדון בה בהרחבה בפרק הבא.רפואת תדרים- ביו רזוננס היא שיטת טיפול המבוססת על מחקר מדעי מתחום הפיזיקה והרפואה, ומשלבת בתוכה עקרונות הוליסטיים ואנרגטיים הלקוחים מרפואת המזרח , דוגמת הרפואה הסינית המסורתית והרפואה ההודית. בפועל, מכשיר התדרים מזהה מצבי עודף או חוסר חשמלי הגורמים להפרעה בתפקוד אחד או יותר של הגוף.

שיטת רפואת תדרים עוזרת בעת התפרצויות של מחלות שונות, בעיות כאב, הפרעות שינה, רגישות/ אי סבילות בגילוי חוסר האיזון בגוף האדם והגורמים שהובילו אליו. אדם בריא מתפקד בצורה תקינה כל זמן שהאיכות, הכמות וההתנגדות החשמלית שלו מאוזנים. כאשר אחד או יותר מהפרמטרים הנ"ל יוצאים מאיזון מתפתחת הפרעה/מחלה.

שיטת האבחון - מחברים את המטופל באמצעות גלאים ובאמצעות 4 "לידים" של א.ק.ג המובנה בתוך המכשיר אל מכשיר התדרים במהלך 3 פעימות לב מועבר תדר מסוים, המייצג תפקוד / איבר בגוף. אלגוריתם הבוחן 4 פרמטרים בתמונת הא.ק.ג. נותן למטפל אינדיקציה לגבי המצב האנרגטי באותו תפקוד- האם תקין או לא והאם במצב עודף או חוסר. כך נבדקים 200 תדרים בכ- 15 דקות. בסוף הבדיקה מתקבלת תמונה המבטאת את טביעת האצבע האנרגטית של המטופל, באמצעות המכשיר ניתן לזהות את הגורמים לחוסר האיזון ולטפל בהם בדרך עדינה, לא פולשנית וללא כאבים.

על ידי העברה של המכשיר למצב "טיפול" ניתן להחזיר את התדרים שנמצאו לא מאוזנים לאיזון. במצב זה המכשיר מעביר את התדרים שברצוננו לאזן ונותן לגוף גם את הקוטביות (+/- חיזוק או פיזור) הרצויה לשם כך. פעולה זו גורמת לאיזון ולגירוי- סטימולציה לתהליכי הבראה בגוף. החשוב לעניינו הוא ההבנה שרפואת התדרים שמאבחנת ומטפלת באמצעות מדידת תדר אלקטרו מגנטי משתמשת באותו בסיס רעיוני, רק במקום לייצר שינוי דרך מים בבית המטופל היא מחייבת הגעה לקליניקה , התחברות למחשב ועלות טיפול של מאות ש"ח לפעם .


4.2 שימוש בתדרים מוסיקליים,

תדרי קול הם למעשה גלים בעלי אנרגיה אלקטרו מגנטית שיוצרים רטט VIbration – תנוsה שמשפיעה על מצב החומר ומשנה אותו .למעשה זה

השפעת תדרים מוסיקליים על איכות המים מודגמת היטב בסרטון הזה:


החשוב לעניינו הוא להבין שתדרי קול שונים יוצרים גלים אלקטרו מגנטים במים .

שתיית מים מתודרים בגלי קול שונים יוצרת מערכת דם שונה לחלוטין כפי שמדגים הסרטון הבא:תדרי קול נכון מרפאים את מערכת הדם כאשר לכל תדר איכויות שונות - יש אפילו תדרים של קול שמרפאים סרטן .

.

4.4 תדרי אור - צבעים והקשר שלהם לקשת בענן

המקור התורני לחשיבות הקשת מצוי בסיפור נוח והמבול :"את קשתי נתתי בענן והייתה לאות ברית ביני ובין הארץ, והיה בענני ענן על הארץ ונראתה הקשת בענן, וזכרתי את בריתי אשר ביני וביניכם ובין כל נפש חיה בכל בשר ולא יהיה עוד המים למבול לשחת כל בשר. והיתה הקשת בענן וראיתיה לזכור ברית עולם בין אלוקים ובין כל נפש חיה בכל בשר אשר על הארץ." ספר בראשית פרק ט'.

בפשט עוסק הפסוק בהתחייבות של אלוהים שלא יתרחש מבול נוסף. בניתוח מעמיק מדבר הפסוק על קשת כקשר שמחבר בין עליונים לתחתונים.

קשת בענן מבחינה מדעית - היא תופעת טבע אופטית, הנוצרת כתוצאה משבירה והחזרה של קרני אור הבוקעות ממקור נקודתי או כמעט נקודתי. בדרך כלל הכוונה היא לקשת הנובעת משבירת אור השמש. הקשת נראית בכיוון הנגדי למקור האור, לאחר שהאור נתקל בדרכו במקום בו נמצאות טיפות מים רבות בעלות צורה דומה, הגורמות יחד להיווצרות מראה ייחודי זה.

הקשת מורכבת מצבעי הספקטרום, המסודרים לפי אורך הגל שלהם. נהוג לחלק את הספקטרום הרציף של הקשת לצבעים בדידים הקרויים "צבעי הקשת": הצבע האדום נמצא בצידה החיצוני של הקשת, ואחריו באים הצבעים כתום, צהוב, ירוק, תכלת, כחול, ואילו הצבע הסגול נמצא בצידה הפנימי. מעניין לעניינו הוא ההקבלה שבין צבעי הספירות – ספירת הכתר הסגולה שמייצגת בקבלת " התמרה" וחיבור רוחני גבוה וספירת הבסיס שהיא אדומה – מייצגת מיניות . שני הצבעים הללו סגול ואדום הם צבעים שיש להם איכויות ריפוי: אולטרה סגול ואינפרה אדום.

רבים מכירים את המונח אאורה = הילה המייצגת את הצבעים מסביב לאדם.

תדר 528 הרץ המכונה גם תדר אהבה הוא היחיד שמפגיש תדר של צבע וקול .

תדר 11:11 ומה משמעותו בהקשר של ריפוי באמצעות מים

תדר ה11:11 הוא תדר המייצג סינכרוניזציה בזמן .


הנומרולוגים והפילוסופים של העידן החדש מאמינים כי אירועים הקשורים לשעה 11:11 מופיעים לעיתים קרובות יותר ממה שניתן להסביר באופן אקראי או כצירוף מקרים ומהווים דוגמה לסינכרוניזם.

יש הטוענים כי לראות 11:11 בשעון זה סימן מבשר חיובי.[ לטענת אחרים 11:11 מראה אותות לנוכחות ישות רוחנית. לפנומן של 11:11 יש עשרות מיליוני מאמינים בעולם.

בשנים האחרונות לא מעט יצירות מוסיקליות, ספרים , סדרות טלוויזיה ומאות מאמרים מנסים להבין את התופעה לדוגמא:


החשוב לעניינו הוא החיבור לרובד גבוה של תודעה שם להערכתנו נמצא רובד הריפוי הניסי.בסרט המופלא I Origins מציג היוצר גישה לפיה תדר 11:11 הוא מעבר לתדר של סינכונרנזציה בין אירועים אלא למעשה גשר של תודעה שהוא מעל לזמן וקשור למפגש של נשמות תאומות . בסרט הגיבור מעלה סברה לפיה בעתיד נוכל לדעת מי הנשמות התאומות שלנו באמצעות צילומי גלגל העין שהם חתימת דנא ייחודית .


בסדרה Here and Now תדר 11:11 הוא תדר שמחבר את הגיבור באמצעות חזיונות אל עברו ומייצג ממד תודעה שמעל השכל .


4.5 תדרים שנוצרים על ידי סמלים וצורות אנרגטיות .


חותם שלמה - המסורת מספרת כי מקורו של החותם היא בטבעתו של המלך שלמה בה היו צירופי סימנים, אותיות מחוכמת הנסתר, שמות מלאכים, צופנים של פסוקים תנכיים. על פי האמונה, לחותם שלמה יש כוחות קסומים שמאפשרים לעונד אותה לשלוט בשדים ולדבר עם בעלי חיים. צי טבעת היה עשוי נחושת קלה, והחצי השני עשוי ברזל. שלמה המלך השתמש בנחושת כדי לשלוט במלאכים הטובים, ואילו בעזרת הברזל הוא שלט בשדים הרעים.

אגדה ערבית מספרת כי שלמה המלך קיבל ארבע אבני חן מארבעה מלאכים. הוא שיבץ את האבנים בטבעת ובעזרתן משל בארבע היסודות בטבע. על פי האגדה, פעם אחת הצליח אשמדאי שר השדים לגנוב את הטבעת והשליך אותה לים. שלמה המלך איבד את כוחותיו המאגיים, עד שמצא את הטבעת בבטן של דג.

מעבר לטבעת עצמה, "חותם שלמה" הוא גם שמה של צורה גיאומטרית (פנטגרם) המורכבת משני משולשים הפוכים המשולבים זה בזה, ןהיא למעשה הבסיס של 'מגן דוד'.

הכוכב שנוצר הוא סמל עשיר בתכנים, ומאז העת העתיקה ועד ימינו מיוחסים לו כוחות על-טבעיים בחלקים רבים של העולם. הפנטגרם גם קשור לאגדות אודות הטבעת הקסומה של שלמה המלך שעליה הופיע שמו האמיתי של אלוהים. הערבים נהגו לחרוט הקסגרם (מגן דוד, כוכב בעל שש פינות) בתחתית הגביעים שלהם וקראו לו בשם "חותם שלמה".

השימוש בחותם שלמה מייצג באופן סימבולי את הטרנספורמציה בין רע לטוב. שלמה המלך אשר השתלט על 72 שדים ונעזר בהם לבנות את בית המקדש . 72 בקבלה הוא מספר מאד מיוחד שכן הוא מייצג את 72 הצירופים המרכיבים את שמות האל דוגמת " סאל , אלד , שאה וכו. מקובלים השתמשו בקודים הללו אלפי שנים כדי לייצר מציאות. שוב אנחנו פוגשים את עיקרון הסימטריה – שדים ממיצגים חורבן והרס מול בנייה וריפוי.

הסרטון הזה עוסק בתהודה האנרגטית של חותם שלמה4.6 השפעת מתכות יקרות על איכות המים

תורת האלכימיה שבע המתכות מהתורה - אלכימיהערבית: الكيمياء, "אל-כִּימיאא") היא ענף של חקר החומרים בטבע, שהתפתח החל משלהי העת העתיקה (המאה ה5. עדויות ראשונות לשימוש אלכימאי בחומר נמצאו במצרים העתיקה.

הכוהנים במצרים עסקו בחניטת גופות, דרך יעילה לשמר גופות כמומיות ובעוד מספר תחומים שייחשבו, לימים, כאלכימיים. אלכימיה הייתה נפוצה מאוד במזרח הרחוק ובמצרים בעת העתיקה. הערבים שילבו את הידע ההלניסטי והסיני ופיתחו תאוריות ושיטות עבודה באלכימיה – כאמור, מקור המונח הוא ערבי. בימי הביניים חדרה האלכימיה הערבית לאירופה שם נרדפו האלכימאים על ידי הכנסייה שתפסה אותם כמכשפים, אך האצולה חיפתה עליהם מתוך תקווה שכשיצליחו האלכימאים ליצור זהב, יתעשרו המחפים עליהם.

התאוריות האלכימיות השונות הניחו קיומם של מספר יסודות מצומצם שיכולים לעבור טרנספורמציות שונות. האלכימאים הבחינו שלחומרים שונים ) אלכוהול למשל) ישנה השפעה על הפיזיולוגיה האנושית. בעקבות זאת רובם הניחו שבחומרים השונים כמוסים כוחות נסתרים, לעיתים כוחות מאגיים, ושמו להם למטרה לגלות כוחות אלו. בחלוף השנים התפתח מתוך האלכימיה מדע הכימיה המודרני, והמחקר האלכימי הצטמצם במידה רבה מאוד.

בנוסף לניסיון לגלות את סגולותיהם הכמוסות של החומרים השונים, שאפה האלכימיה להשיג שתי מטרות עיקריות:

  • מציאת הדרך להפיכת מתכות פשוטות וזולות למתכות אצילות ויקרות כמו זהב וכסף.

  • מציאת תרופה אוניברסלית, שתרפא כל מחלה ותאפשר חיי נצח.

שבע המתכות בתורה

המתכות מופיעות בתורה בפרשת מטות מתארת את מלחמת מדין. בסוף המלחמה מופיעה פרשה קצרה העוסקת בהלכות הגעלת כלים, וכך נאמר בה:


"וַיֹּאמֶר אֶלְעָזָר הַכֹּהֵן אֶל אַנְשֵׁי הַצָּבָא הַבָּאִים לַמִּלְחָמָה זֹאת חֻקַּת הַתּוֹרָה אֲשֶׁר צִוָּה ה' אֶת משֶׁה: אַךְ אֶת הַזָּהָב וְאֶת הַכָּסֶף אֶת הַנְּחשֶׁת אֶת הַבַּרְזֶל אֶת הַבְּדִיל וְאֶת הָעֹפָרֶת: כָּל דָּבָר אֲשֶׁר יָבֹא בָאֵשׁ תַּעֲבִירוּ בָאֵשׁ וְטָהֵר אַךְ בְּמֵי נִדָּה יִתְחַטָּא וְכֹל אֲשֶׁר לֹא יָבֹא בָּאֵשׁ תַּעֲבִירוּ בַמָּיִם"

בפרשה זו מופיעה הרשימה הגדולה ביותר של מתכות בחמשה חמשי תורה: זהב, כסף, נחשת, ברזל, בדיל ועופרת. שש המתכות הנ"ל בתוספת המתכת הקרויה "כסף חי" (quicksilver באנגלית) שהיום ידועה ככספית (mercury) מהוות את 7 המתכות הידועות של המדע הקדום.

7 המתכות מובאות במפרשי ספר יצירה כמקבילות ל-7 כוכבי הלכת הנראים לעין בלתי מזוינת, ל-7 התמורות (שם פרק ד, משנה א), 7 האותיות הכפולות בג"ד כפר"ת, ועוד. 7 המתכות לפיכך, מקבילות באופן ברור בספרי הקבלה לספירות המורגש והמוטבע בנפש, היינו לספירות מחסד עד מלכות.


ארבע היסודות משלימים את שבע המתכות - קיים קשר בין 4 היסודות – אש, רוח, מים ואדמה – ובין 7 המתכות. הקבלה ממקמת את 4 היסודות כמקבילים לספירות כתר (העל-מודע), חכמה, בינה ודעת. כל אחד מ-4 היסודות הקדומים מקביל ליסוד כימי מודרני. המים, כשמם כן הם, מקבילים למימן. אוויר = חמצן עפר = חנקן (nitrates) האש מקבילה ליסוד הפחמן.


כמעט כל חומר גוף האדם (וכנ"ל גופות החי והצומח) מורכב מ-4 היסודות הגבוהים: מימן, פחמן, חנקן וחמצן.

שילוב של 4 היסודות ו-7 המתכות על פי הספירות תוך ציון המספר האטומי של כל יסוד או מתכת, נקבל את המבנה (פרצוף, בלשון הקבלה) הבא:

פרצוף זה של היסודות מכיל עושר בלתי רגיל של תופעות חשובות בהבנת הפן הרוחני של החומר.

המלה ברזל משמשת רמז לשמות נשי יעקב: בלהה רחל זלפה לאה,

אך ברמז זה השפחות קודמות לגבירות. ואמנם, כשנחבר את המספרים האטומיים של כל 7 המתכות (47, 79, 29, 50, 82, 80, 26) נקבל 393, הערך המדויק של המלה שפחה.


כדי ליצר מצב של שינוי מציאות אומרת האלכימיה שיש לבצע שילובים של 4 יסודות החיים אדמה מים רוח ואש ביחד עם שבע מתכות .


4.7 שימוש בקריסטלים

קריסטלים הם סוג של גביש שנוצר מהטבע.

יש אנשים שמאמינים ביכולות ריפוי של האבנים הטובות, וכאלה שמאמינים שלסוגי גבישים שונים יש השפעות רוחניות שונות על בני אדם שונים. בפועל, המושג "גביש" הוא מושג הרבה יותר רחב שמגדיר קבוצה גדולה מאוד של חומרים.

בהגדרה הקלאסית, גביש הוא חומר מוצק שמורכב מאטומים, יונים או מולקולות המסודרים בתבנית שחוזרת על עצמה בשלושה ממדים: חד גביש, רב גביש חומר אמורפי.

בעוד כמעט כל המתכות שהזכרנו למעלה הן רב-גבישים בצורתן הנפוצה, אבנים יקרות הם בדרך כלל רב-גבישים, למעט אלו שהן אבני חן באיכות גבוהה מאוד שהן חד-גבישים. סיווג הגבישים נעשה על ידי זיהוי הסימטריה הייחודית של הגביש. קיימות שבע מערכות סימטריה שונות, וביחד עם אפשרויות שונות של סידור האטומים בכל מערכת מתקבלות בסך הכול 14 קטגוריות לסיווג גבישים אמתיים. לסידור המרחבי של האטומים בגביש יש השפעה אדירה על התכונות הכימיות והפיסיקליות של הגביש. אחת הדוגמאות לחשיבות הסידור המרחבי בגביש היא בתרכובת של אטומי חמצן וברזל (Fe2O3), ביחסים קבועים של שני אטומי ברזל לשלושה אטומי חמצן.

תחום מחקר רחב שעוסק בחקר המבנה הגבישי הוא הקריסטלוגרפיה. החוקרים מקרינים על הגביש קרני רנטגן או קרן אלקטרונים, הקרניים עוברות עקיפה, (דיפרקציה בלעז), כתוצאה מהאינטראקציה שלהם עם אטומי הגביש, ותבנית ההתאבכות שנוצרת מאפשרת ללמוד על המבנה המרחבי של הגביש ועל סוג האטומים שבו. חשוב לציין ששני פרסי הנובל האחרונים בכימיה שהוענקו לישראלים פרופ' דן שכטמן פרופ' עדה יונת היו על מחקרים בעלי מאפיינים קריסטלוגרפיים. כשהאטומים בגביש מסודרים בצורה קובית (סימטריה ריבועית תלת-ממדית) החומר מקבל שם חדש ונקרא מגהמיט. המגהמיט הוא חומר שימושי מאוד שמפגין יכולות מגנטיות חזקות. לעומת זאת, כשהאטומים בגביש מסודרים בצורה טריגונלית (כלומר בסימטריה משולשת), החומר נקרא המטיט, וגביש בסידור מרחבי לא מציג תכונות מגנטיות בכלל.

החשיבות לעניינו היא ההסבר שלצורת הסידור הפנימי יש השפעה עלך תכונות החומר.

קריסטלים וריפוי- תהליך ההתגבשות האיטי של הקריסטלים צורך אנרגיה רבה הנשמרת בתוך האבן. באנרגיה זו משתמשים בעת טיפול באמצעות הקריסטלים השונים לצרכי ריפוי והעצמה במישורים המנטלים, הגופניים, הרוחניים והנפשיים. לכל אבן סוג אנרגיה אחר התלוי בהרכב במינרלים באבן, במצבה ובצורה בה היא התגבשה. טיפול באמצעות קריסטלים מתבצע באמצעות האנרגיה שהיא מפיצה והשינויים שהיא גורמת בחייו של המחזיק בה. הבחירה המוצלחת ביותר של הקריסטל הוא דווקא באמצעות שימוש באינטואיציה. רבים החולים במחלות קשות ואף סופניות מחפשים סיוע והקלה על כאבם באמצעות אבני קריסטל. התכונות שאותן אבנים טומנות בחובן מסייעות לריפוי והחלמה ושיפור במצב הרוח. לאבן קריסטל יש גם את היכולת לספוג אנרגיות מזיקות אנשים המקבלים טיפול כגון כימותרפיה צריכים לזכור כי האבן סופגת אנרגיות שליליות. לכן, לאחר כל טיפול יש לטמון את האבנים באדמה ולרכוש אבנים חדשות.

4.8 כוח השימוש באותיות השפה העברית

הקבלה מבוססת על תיאוריה לפיה העולם נברא באמירה ": ויאמר אלוהים "... כל אות וכל סימן פיסוק מייצרים תדר אלקטרו מגנטי באמצעות הגייה . לאותיות יש כוח גם ללא דיבור ועל האמונה הזו מבוססים קמיעות של מקובלים למיניהם המכילים רצף של אותיות בסדר שהוא ידע סודי ששמור למקובלים בלבד. עוד מעניין לשים לב שהדנא בנוי משני סלילים שמייצרים 64 אפשרויות - שהם פעמיים 32 = גימטריה של המילה לב.

ספר יצירה- ספר הקבלה העתיק ביותר המיוחס לאברהם אבינו, מדבר ארוכות על סודן, משמעותן וייחודן של אותיות לשון הקודש. הוא מחלקן לקבוצות בעלות מכנה משותף יסודי. כל קבוצה מייצגת תפיסה רעיונית המנסה לתת ביטוי לאופן בו התנהלה הבריאה ועל הדרך בה היא מתקיימת ומתוחזקת מאז ועד היום.האותיות הן כלי לאורו של הבורא והעיסוק הרוחני בהן – אם בקריאה ואם באמצעות התבוננות עשויים למשוך שפע על האדם. היהדות כדת טקסטואלית מייחסת חשיבות עליונה להכרת השפע הזורם באותיות לשון הקודש ואף מייחדת אותו עם קריאת התורה , הנחת תפילין, קביעת מזוזה, כתיבת קמעות וכתיבות קודש קבליות אישיות . הקבלה מייחסת חשיבות (שלילית – קללה חיובית- ברכה ) לכוחה של המילה ועל מסוגלותה להשפיע על המציאות הגשמית. תורת הקבלה מלמדת כי שפע האנרגיה הזורם בכל העולמות הרוחניים: אצילות, בריאה, יצירה ועשיה משפיע ומושפע מהאותיות ולמעשה הבריאה כולה נוצרה בדיבור ככתוב : " בעשרה מאמרות נברא העולם".

על רקע זה נולדו האמרות הבאות: "מוות וחיים ביד הלשון" , "שתיקה יפה לחכמים" , "סייג לחכמה שתיקה" .

באופן זה שם האדם הינו מעין בר-קוד המקפל בתוכו את מהותו ויסודו של האדם ואפילו את סודותיו המוצנעים מעיני כל, עד כי לעיתים המציאות מוכיחה שנדרשת הוספה או שינוי שם על מנת לחזק את האדם מבחינה אנרגטית ולהטות אצלו דפוסי מזל וגורל.

יש בתוך אותיות האלף בית חלוקה לתת קטגוריות : * א, מ, ש - הן אמות היסוד: שלש אמות אמ"ש בעולם, דהיינו שלושה יסודות –אויר, מים, אש. שמים נבראו תחילה מאש, וארץ נבראת ממים, והאויר מכריע בין האש ובין המים. * ב, ג, ד, כ, פ, ר, ת - אותיות הספירות - שבע אותיות כפולות הנקראות “בגד כפרת” יסודן חיים ,שלום, חכמה, עושר, זרע וממשלה, ומתנהגות בשתי לשונות בּ"ב גּ"ג דּ"ד כּ"כ פּ"פ רּ"ר תּ"ת כלומר מודגשות ורפות. * ה, ו, ז, ח, ט, י, ל, נ, ס, ע, צ, ק - אותיות צינורות השפע - "שתים עשרה פשוטות ה"ו ז"ח ט"י ל"נ ס"ע צ"ק, יסודן ראיה, שמיעה, ריח, שיחה, תשמיש, מעשה, הלוך, רוגז, שחוק, הרהור ושינה".

סוד האות החסרה והחשען יבות שלה לריפוי

את ״האות החסרה״ (ש 4 רגליים ) חיפשו המקובלים במשך אלפי שנים . הם טענו שביום שבו תימצא האות החסרה יתגלו כל סודות היקום .אנשי סוד מוצאים בפסוקים שונים ובתפילות שונות רמזים רבים לאות הכ"ח שנעלמה ועתידה להתגלות לדוגמא – "קול ה' בכח, קול ה' בהדר" שפירושו, שקול ה' יהיה בעולם בהדר בשעה שיתגלה בכ"ח הצלילים והקולות.

נשאלת השאלה מדוע מלכתחילה ידעו המקובלים שחסרה אות? והתשובה מתחלקת למספר חלקים.

על פי הקבלה נברא העולם באותיות השפה העברית– 22 אותיות האלף בית פלוס 10 ספרות ביחד ל״ב ( המילה לב) נתיבות חכמה. הפסוק הראשון של בריאת העולם הינו "בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ" מורכב מעשרים ושמונה 28 אותיות כזכר למעשה הבריאה שהייתה בהתחלה בכ"ח אותיות שאחת מהן נעלמה אחרי כן.

מספר פרקי הידיים הוא 28 (המילה יד = 14 שתי ידיים 28 = כוח ), כל מפרק מהווה אות אחת העומדת בזכות עצמה בשפה העברית. מכאן חייבות להימצא 28 אותיות , בפועל אנחנו מכירים 27 ( 22 אותיות האלף - בית + 5 אותיות סופיות )

.זאת ועוד ״ הפסוק שמע אלוהינו , ה׳ אלוהינו ה׳ אחד ״ מספר לנו שהכל אחד . הספרה 1 היא הגימטריה של המילה שלם = 370 . אבל 27 אותיות נותנות רק 9 בצמצום ולא 1 = 28.

האות שנעלמה מן הבריאה נחשבת לאחת מפלאי העולם. אנשי הסוד היו מספרים עליה באופן גלוי מבלי לדעת מה צלילה של אותה אות ומה צורתה. אלפי שנים דיברו על היותה היא אות פלאית וסודית שאין יודעים עליה דבר, מלבד זאת שהייתה כזאת, נעלמה, והיא עתידה לשוב ולהיגלות. אנשי סוד אומרים, שהאות הכ"ח ( 28) שנעלמה מסמלת את הכוח העליון הרצוי, הטוב שנעלם, את "כח מעשיו שהגיד לעמו" – לעם סגולתו על ידי התורה שנתן לו, ושעליה אנו מבקשים בכל סוג של תפילות "ועתה יגדל נא כח אדני" (במדבר יד, יז).

לסיכום הפרק הזה:

בפרק הזה לקחנו אלמנטים שונים של השראה (אלמנטים שלא נוגעים פיסית במים) והבאנו את המקורות ההיסטוריים שלהם במטרה להבין את ההשפעה שלהם על המים גם ללא מגע פיסי .

בהמשך הפרקים הבאים:

חלק חמישי- מדע המים מה הוכח ומה טרם.

חלק שישי – חיבור סיפור הבריאה עם יציאת מצרים כדי להבין את סוד הריפוי הניסי .

חלק שביעי - יישום הלכה למעשה במבנה של שמיים.

חלק שמיני - החיבור לרעיון הגאולה וחזון אחרית הימים דרך המים אשר יוצא מישראל.


14 views0 comments